Vinaři

Vinotéka z radosti

Vinotéka za radosti je prémiová vinotéka Vinařství Vajbar.

Vinařství Vajbar – specialista na Pálavu, růžová vína a Frizzante – můžete navštívit během sezóny každý den v novém výrobním areálu v Zaječí. Jedinečný je výhled na Pálavu z prosluněné terasy vinného baru.

Vždy máme pro své zákazníky připraveno na 22 druhů čepovaných vín z různých odrůd domácí i zahraniční provenience, kterou pravidelně obměňujeme. Kromě vína a destilátů můžeme nabídnout i minerálku, čaj či výborné espreso od známé italské firmy Lavazza.

Hlavní zásadou naší obchodní politiky je dodávat zákazníkům kvalitní vína za přijatelnou cenu. Součástí této politiky je vyhlašování akčních cen u čepovaného vína. Každý druhý týden prodáváme vybraná vína za 50 Kč/litr; pravidelně střídáme bílá a červená vína.

Víno Hruška

Víno, které žijeme. Víno, které chutná.

Již osm generací si v rodině předáváme zkušenosti v oblasti pěstování révy a výroby vína. V Blatničce a jejím okolí obhospodařujeme nejvýše položené vinice v podhůří Bílých Karpat. Tento unikátní Terroir dodává našim vínům nezaměnitelný a jedinečný charakter. 

Klademe důraz na biodiverzitu v přírodě a proto máme vinice vysazené v režimu integrované produkce i v režimu ekologického zemědělství s minimálním zásahem do přírody.

Redukovanou výnosností dosahujeme kvalitních hroznů s vyšším obsahem extraktivních látek.

Na náš pravý moravský Burčák z Blatničky sbíráme hrozny už v 5hod ráno a díky tomu je krásně aromatický a svěží.

Přijďte ochutnat.

Vinařství Šmerák

Vinařství Šmerák je rodinná firma se sídlem v obci Hrušky.

Zaměřujeme se na produkci jakostních odrůdových a přívlastkových vín nejvyšší kvality. Všechna tato vína vyrábíme pouze z vlastních hroznů. Naše vína a jejich produkce budou vždy v harmonickém souladu s viniční polohou, odrůdou révy a ročníkovými proměnami. Pouze takto, s úctou k přírodě, pomocí promyšlené a šetrné technologie zpracování, Vám nabízíme vína obsahově plná a vyvážená.

Dobré víno se dá zhotovit ve sklepě, ale znamenitá vína tvoří terroir, rozumné hospodaření ve vinohradu a tím vyvážený růst révy, s podporou moderního a šetrného zpracování zdravých hroznů.

Stojíme si za kvalitou a víme co nabízíme, přijďte se přesvědčit. 

Palác Vína

VINAŘSTVÍ VÁCLAV ŠALŠA, Kyjov, Slovácká podoblast.

Vinařství s rodinnou tradicí se nachází v obci Čeložnice u Kyjova. Navazuje na staré vinařské tradice v rodině (první dochované zmínky sahají do roku 1796) a při výrobě vína využívá moderních šetrných technologií. Snaží se produkovat vysoce kvalitní odrůdová vína s typickým charakterem a svěžestí pro vinařskou oblast Slovácko. Na celkem 14 ha vlastních vinic pěstuje Václav Šalša tradiční odrůdy ale i třeba Hibernal, Malverinu, Irsai Oliver, Solaris, Laurot a další.

Vinařství Václava Šalši je od roku 2019 hrdým členem VOC Slovácko.

Vína originální certifikace neboli VOC pochází výhradně z přísně vybíraných vinic regionu.

www.palacvina.cz

Vinné sklepy Kutná Hora

Naše rodinné vinařství založil v roce 2002 pan Stanislav Rudolfský. V roce 2005 převzal řízení společnosti jeho syn Lukáš, který ji řídí dodnes. Společnými silami se pustili do obnovování zašlé slávy pěstování révy vinné na Kutnohorsku, jehož tradice sahá do 12. století.

Momentálně hospodaříme na více než 80 hektarech půdy, z nichž vinice tvoří 44 hektarů. 

Jsme druhým největším vinařstvím v Čechách. Naše vinice se nacházejí na tratích U Všech svatých, Pod Barborou, Nad Kapličkou a U Borku. 

Zbylou půdu tvoří pastviny pro ovce, sady a pole. Naším cílem je tvořit soběstačný statek s ekologickými produkty v nejvyšší kvalitě. 

Jsme certifikováni BIO a od roku 2014 jsme jako jediné vinařství v ČR a na Slovensku certifikováni prestižní známkou biodynamického zemědělství DEMETER.

Víno BLATEL

Jsme vinařskou firmou ve slovácké vinařské podoblasti v obci Blatnice pod Svatým Antonínkem představující propojení rodiny a týmu lidí, pro které je vinohradství, vinařství a víno radostí, potěšením i vášní.

Naše prodejní místa v PRAZE: 

Restaurace Blatnice Praha
MICHALSKÁ 511, PRAHA 1 – STARÉ MĚSTO
www.blatnice.com

Vinárna SLOVÁCKÁ VÍCHA – BLATNIČKA Praha
MICHALSKÁ 511, STARÉ MĚSTO, PRAHA 1
restaurace-blatnicka.cz

Vinograf

Vinograf je spousta vín na skleničku, ještě více po lahvích, skvělá nabídka sýrů a uzenin, příjemný erudovaný personál a přátelská atmosféra.

My ve Vinografu neustále hledáme, ochutnáváme, zkoumáme a sledujeme, co se ve světě vína děje.

Trváme na kvalitě a stojíme si za ní. Naši sommeliéři budou vašimi průvodci. 

Vinograf otevírá svět vína, to je naše mise. 

My hledáme, abyste vy mohli objevovat. Vinograf.

Vinný sklep U Štipčáků

Počátky vinařství sahají již do roku 2004, kdy byl zakoupen starý vinný sklípek a začala jeho postupná rekonstrukce. S novým vinným sklepem rovněž docházelo i k rozšíření vinic na nynějších 1,5 ha. 

Vinná réva pochází z několika viničních tratí a odrůdy ve vinicích jsou rozmanité. Jedinečnost vín je zachována díky tomu, že jsou odrůdy v malých šaržích a kvašeny spontánně, což zaručuje osobitý charakter každé láhve. K výrobě jsou použity moderní technologie, ale stále se zachovávají i staré postupy výroby vín. 

Pro zájemce je nabízeno posezení ve vinném sklepě s možností řízené degustace i pohoštěním až pro 50 osob a pro ty, kteří mají zájem o ubytování, je zde kapacita 22 míst. 

Vinařství Ježková

Jsme rodinné vinařství s tradicí sahající až do roku 1862. Naše vinařství se nachází v nejjižnějším cípu Jižní Moravy v malebné vesnici Moravská Nová Ves ( mezi Hodonínem a Břeclaví ). Obhospodařujeme 9,5 ha vinic v systému integrované produkce vína v tratích Vinohrady a Stará hora. Dříve jsme nesli název Vinařství Enviro, ale připadal nám neosobní a i proto, že víno vyrábí žena, neseme nyní název dle majitelky. Při zpracování hroznů vycházíme z tradičních poznatků výroby vína s použitím moderních technologií – šetrné lisování, odkalení i řízené kvašení moštu.

Mezi naše vlajkové lodě paří kolekce DĚDOVA VÍNA – DĚDOVO BÍLÉ, DĚDOVO ČERVENÉ, DĚDOVO RŮŽOVÉ. Jedná se o víno s příběhem, kdy hrozny pro toto víno zrály na starých keřích ve vinohradě vysázeném v roce 1932. Tento vinohrad vysázel náš děda, je pro nás srdcovou záležitostí. Kromě klasických odrůd – Ryzlink vlašský, Sauvignon,Ryzlink rýnský, Pálava, Hibernal, Dornfelder, Cabernet Moravia, Cabernet Sauvignon, André apod. – se můžeme pyšnit slovenskými odrůdami z našich vinic – DĚVÍN, VÁH, NORIA, DUNAJ, NITRA.

Účastníme se různých vinařských akcí ( otevřené sklepy, festivaly vína, farmářské trhy ), pořádáme řízené i tématické degustace, dle požadavků zákazníka. Rádi přijedeme i k Vám!

Vinařství KOLBY

Hlinité spraše velké výhřevnosti a jedinečné mikroklima vytváří typický stepní terroir, který se výrazně a neopakovatelně odráží v chutích i vůních vín Kolby. A to od mladých, lehkých vín se svěží kyselinkou až po vyzrálá plná a minerální vína.

Na rozloze téměř 40 hektarů pěstujeme 9 bílých a 3 modré odrůdy. Vlajkovou lodí vinařství jsou odrůdy Ryzlink rýnský a  Ryzlink vlašský, z burgundských odrůd to jsou Pinot blanc a Chardonnay. Práce ve vinicích probíhají převážně ručně, co nejšetrnějším způsobem. Keře zásadně nepřetěžujeme a celoročně se staráme o jejich správné zdraví a výživu.

Při výrobě vín spojujeme moderní metody s tradičními postupy. Abychom dosáhli co nejlepších výsledků, uplatňujeme ruční sběr, šetrné lisování a filtraci, maceraci na slupkách, řízenou fermentaci, zrání na jemných kalech a samozřejmě hygienickou čistotu provozu.

Vinařství REISTEN

Pálava se odlišuje od ostatních poloh na Moravě vyšším obsahem volného vápna v půdě. Poměrně nízký pokryv skalního podloží nutí révu rozložit kořenový systém po skále. Tyto podmínky zajišťují nezaměnitelný charakter vín typický svoji mineralitou.

Naše vína jsou charakteristická pro svou hlubokou mineralitu i kořenitost viničních tratí, jenž podtrhují jedinečnost pálvského terroir. Prezentujeme se víny nejvyšší kvality a přicházíme vždy s jejich vyrovnanou kolekcí. Šetrné zacházení s vinicemi, respekt a ohleduplný přístup k přírodě jsou součástí filozofie vinařství REISTEN.

Wine bar Rustonka v Praze je prodejna a vinný bar v jednom. Hostům v něm nabízíme nejen kompletní produkci vinařství Kolby a Reisten, ale také výběr ze světových vín. Všechna vína si můžete zakoupit s sebou nebo si je vychutnat přímo u nás. K vínům nabízíme i další delikatesy, jako jsou sýry a uzeniny od našich vybraných partnerů, se kterými spolupracujeme již řadu let.

Další vinaře vám ještě představíme.