Ostatní stánkaři

Čangel Glass

Jsme malé rodinné sklářské studio. Sklárnu založil v roce 2002 náš tatínek, známý sklářský mistr Anton Cangel, který sklářské umění učil v Holandsku, Německu a dalších místech po Evropě.

Specializujeme se na zakázkovou výrobu z ručně foukaného a hutního skla. Z našich plic bylo vytvarováno tisíce kousků jak užitkového, tak uměleckého skla. Poslední roky nám dělá radost specializace na komponenty pro tradiční či moderní lustry a osvětlení. Umíme toho ale mnohem víc… 

Foukáme. Tvarujeme. Ořezáváme. Brousíme. Skvělé zázemí nám umožňuje splnit téměř každý požadavek.

Výroba skla není pro nás jen práce. Už více než 18 let je to tradice, rodinný odkaz po Tátovi. Stejně jako on děláme všechno pro to, abychom nejen naplnili vaše představy, ale také předali radost z fungující spolupráce. Najdete nás ve sklářském kraji, v obci Skalice u České Lípy, kde vás rádi přivítáme.

Umělecké kovářství René Prášil

Kovářství René Prášil se zabývá zakázkovou výrobou v širokém sortimentu kovářského řemesla, což je obsaženo v mottu firmy: VŠE PRO VÁŠ EXTERIÉR A INTERIÉR

Využívám návrhů vlastních, ale i návrhů na kovářské práce dodaných samotným zákazníkem. Upřednostňuji ovšem dodržení slohových prvků a dbám i na zachování tradiční kovařské technologie zpracování železa.

Po dohodě se zákazníkem používáme v našem kovářském řemesle vhodnou povrchovou úpravu proti korozi, například zinkování, hliníkování, cínování a pro finální úpravu kvalitních barev, které si může zákazník sám vybrat ze vzorníku odstínů. Tam jsou zastoupeny jak grafitové barvy, tak i jejich imitace, které se při dotyku neotírají (nešpiní). Na provádění povrchové úpravy též používáme barev patinovacích, pro zvýraznění plastičnosti kovářského výrobku. Pro zachování čistého designu železa, aby byla znatelná struktura samotného materiálu a v neposlední řadě bylo vidět i manuální (ruční) zpracování výrobku, provádíme vykartáčování a následně nátěr včelím voskem nebo čirým lakem.

Mýdlárna Šafrán

Naše mýdlárna vznikla v roce 2014. 

Veškeré naše produkty jsou BEZ PALMOVÉHO TUKU a jejich účinky jsou podtrženy spojením SPECIÁLNÍCH MÁSEL, TUKŮ, OLEJŮ A BYLINEK. Tímto spojení docílím těch nejlepších účinků. 

Naše nabídka obsahuje již 24 druhů mýdel. Vznikaly především vlivem poptávky po nových druzích. Vše, co děláme, děláme v souladu s přírodou. V naší nabídce najdete i tuhé Šampony a další kosmetiku nejen do koupele. 

Další stánkaře vám ještě představíme.